fbpx

Wilma – czas na Eco Fashion, czyli modę ekologiczną.

Ekologia, to ostatnio temat wiodący. Wielu naszych klientów szuka rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska. Leo już od lat wprowadza cyklicznie do swojego asortymentu eko-nowinki.  Tym razem też nie mogło być inaczej.

Wilma, to szwedzka marka modowa z branży akcesoriów do telefonów, która stworzyła kolekcję „Stop Ocean Plastic Pollution” i połączyła modę z ekologią. Twórcy kolekcji inspirowali się oceanami, których wody pokrywają niemal 70% powierzchni globu ziemskiego. 

Elegancką obudowę smartfona wykonano w 100% z materiałów bioorganicznych, takich jak pszenica, słoma i soja. Natomiast opakowania, w których są sprzedawane, wyprodukowano w 100% z makulatury. Napisy wydrukowano za pomocą SOY INK (tuszu pozyskanego z soi).

Inspirowana oceanami kolekcja „Stop Ocean Plastic Pollution” przypomina barwami wszystko to, co jest z nimi związane. Fale w głębokich niebieskich odcieniach, żółwie, wieloryby, koralowce oraz koniki morskie w żywych radosnych kolorach kojarzą się z błękitem wody i złotem plaży.

Foto. Wilma

Dzięki temu, że etui są w 100% biodegradowalne, kupując je, przyczyniasz się do ochrony przyrody. Na tym jednak nie koniec. Od każdego sprzedanego etui Wilma przeznacza 1 € na projekty związane z czyszczeniem oceanów z plastiku.

Te modne, i jednocześnie dobrze spełniające swą rolę ochronną etui na telefon, zawierają biodegradowalne polimery oraz termoplasty, które uzyskały certyfikat zgodny z normą europejską EN 13432. Pozostałości po nich rozkładają się w środowisku naturalnym w ciągu 8-12 miesięcy. Nie pozostawiają toksycznych resztek przy sprzyjającej temperaturze, wilgotności oraz w obecności mikroorganizmów.

W naszym sklepie oferujemy pełen asortyment ekologicznych etui marki Wilma z kolekcji „Stop Ocean Plastic Pollution”. Ich zakupu powoduje, że wspierasz sprzątanie oceanów z plastiku. Zapraszamy do odwiedzenia nas na leosklep.pl.

Foto. Wilma