fbpx

Wilma – czas na Eco Fashion

Ekologia, to ostatnio temat wiodący. Wielu naszych klientów szuka rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska. Leo już od lat wprowadza cyklicznie do swojego asortymentu eko-nowinki.  Tym razem też nie mogło być inaczej.

Wilma, to szwedzka marka modowa z branży akcesoriów do telefonów, która stworzyła kolekcję „Stop Ocean Plastic Pollution” i połączyła modę z ekologią. Twórcy kolekcji inspirowali się oceanami, których wody pokrywają niemal 70% powierzchni globu ziemskiego. 

Elegancką obudowę smartfona wykonano w 100% z materiałów bioorganicznych, takich jak pszenica, słoma i soja. Natomiast opakowania, w których są sprzedawane, wyprodukowano w 100% z makulatury. Napisy wydrukowano za pomocą SOY INK (tuszu pozyskanego z soi).

Inspirowana oceanami kolekcja „Stop Ocean Plastic Pollution” przypomina barwami wszystko to, co jest z nimi związane. Fale w głębokich niebieskich odcieniach, żółwie, wieloryby, koralowce oraz koniki morskie w żywych radosnych kolorach kojarzą się z błękitem wody i złotem plaży.

Foto. Wilma

Dzięki temu, że etui są w 100% biodegradowalne, kupując je, przyczyniasz się do ochrony przyrody. Na tym jednak nie koniec. Od każdego sprzedanego etui Wilma przeznacza 1 € na projekty związane z czyszczeniem oceanów z plastiku.

Te modne, i jednocześnie dobrze spełniające swą rolę ochronną etui na telefon, zawierają biodegradowalne polimery oraz termoplasty, które uzyskały certyfikat zgodny z normą europejską EN 13432. Pozostałości po nich rozkładają się w środowisku naturalnym w ciągu 8-12 miesięcy. Nie pozostawiają toksycznych resztek przy sprzyjającej temperaturze, wilgotności oraz w obecności mikroorganizmów.

W naszym sklepie oferujemy pełen asortyment ekologicznych etui marki Wilma z kolekcji „Stop Ocean Plastic Pollution”. Ich zakupu powoduje, że wspierasz sprzątanie oceanów z plastiku. Zapraszamy do odwiedzenia nas na leosklep.pl.

Foto. Wilma