fbpx

Foto: Huawei Official Site

Huawei kontratakuje!

To że Huawei tak łatwo nie podda się dyktaturze prezydenta USA Donalda Trumpa i będzie próbował ominąć embargo oraz jego zakaz handlu z Chinami było raczej oczywiste. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź Huawei, które poinformowało o testach nowego systemu operacyjnego. Dzieje się tak, ponieważ chiński gigant nie ma pewności co do wyników rozmów z Amerykanami w sprawie nałożonego na Chiny zakazu handlu.

O nowym systemie wiadomo tyle, że ma się nazywać Hongmeng i miałby zastąpić środowisko Androida zbudowane przez Google. Chińczycy od niedawna rozpoczęli proces zastrzegania sobie praw do niego w urzędach patentowych na całym świecie. Nowy system operacyjny, jest o tyle ciekawy, że miałby pozwalać na uruchomienie aplikacji napisanych dla Androida oraz to, że będzie pracować na różnego typu urządzeniach tj. smartfonach, tabletach, laptopach i smartwatchach.

Co jednak najciekawsze, to fakt iż system operacyjny Hongmeng może być szybszy od Androida nawet o 60%. Z wycieków informacji wiadomo, że Huawei pracuje nad nim już od kilku lat, ale ostatnie wydarzenia, tylko skłoniły go do przyspieszenia prac nad nim i wszystko wskazuje na to, że Hongmeng jest juz prawie gotowy. Czy zostanie ukończony w miarę szybko i wprowadzony do sprzedaży zależy w zasadzie od tego, czy amerykański Departament Handlu wykreśli Huawei z czarnej listy firm, z którymi USA mają zakaz handlu.

Powiedzenie: „Nie budzić śpiącego psa” jest tu jak najbardziej na czasie, bowiem prace nad Hongmeng potrwałyby jeszcze dość długo, a może nawet zostałyby całkiem porzucone, gdyby nie nałożone na Chińczyków zakazy prezydenta USA Donalda Trumpa.

Nam użytkownikom telefonów pozostaje obserwować rozwój wydarzeń i cieszyć się z tej wiadomości bo ten wyścig oznacza większą konkurencję na rynku podzielonym przez kilku stałych gigantów i prowadzi do wyższej konkurencji, a co za tym idzie również lepszej jakości oferowanych produktów oraz ich niższej ceny.

Aktualizacja wpisu 30.06.2019

Podczas szczytu G20, który miał miejsce w Osace, doszło do rozmów prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z przywódcą Chin Xi Jinpingiem. Po spotkaniu prezydent Trump poinformował, że zgodził się na dalszą współpracę amerykańskich firm z Huaweiem.

Takim postępowaniem amerykański przywódca pokazał, że działa i podejmuje działania bardzo impulsywnie. Jego decyzja wprowadziła sporo zamieszania w interesy ekonomiczne Chińczyków z Huaweia. Muszą oni teraz przekonać kontrahentów, aby wrócili do współpracy z nimi oraz zdecydować co dalej z Hongmeng – systemem operacyjnym, który miał zastąpić Androida.

Użytkownicy urządzeń marki Huawei, mogą teraz odetchnąć z ulgą!